Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anorexie STOP!

 
 
   
Příznaky

 

 

Až dnes mi docvaklo, co se vlastně se mnou děje. Tak nejprve bych začala tím, že jsem vždy celé dětství byla hubená holka s dlouhýma nohama. Kamarádi se mi ve škole posmívali a dokonce mi dali přezdívku miss koncentrák. V tu dobu nejspíš vše začlo. Deprese s toho chodit na koupák, že někdo uvidí v plavkách to moje bezvládné tělíčko a bude se mi zase smát. Celý život jsem si říkala, že jsem možná trošku hubená, ale že jsem normální. Hodně lidí mi tvrdilo, že z toho totiž vyrostu. Takže na jednu stranu jsem byla přesvědčená o tom, že jsem normální holka jako každá jiná, ale na druhou jako kdybych vždy tam někde v hlavěvěděla, že se mnou něco není tak jak má být.

Roky utíkaly a já jsem si váhu držela tak nějak na uzdě. Jenže časem a věkem, stresovými situacemi, které mě doprovázely na každém kroku, se to vše zvrtlo. Bohužel nejen moje pošramocená psychická stránka, ale i ta fyzická. Je mi 21 let, vážím 49 kilo při mé výšce 169 cm. A dnes jsem se rozhodla vyhledat odbornou pomoc. Vím, že sama se z toho nedostanu a mám strach nejen o sebe, ale i o vše, co jsem doteď budovala. Věřím,že s pomocí mé rodiny, doktora a mého milovaného přítele vše zvládnu. Musím! Tak mi držte palečky.

 

Léčba

Co mi pomohlo

Potíž s přibráním váhy - danulka57 (01.11.12)

Příznaky

 

Dobrý den,

ve 14 letech jsem dostala anorexii. Nyní je mi 22. Ve 14 letech jsem původně vážila přes 40 kg a spadla jsem na 36. Musím ještě dodat, že moje výška je 158 cm. Ale nikdy jsem nechtěla zhubnout. Nikdy jsem nebyla nespokojená s mým tělem. Mě se a nemoc projevila tím, že moje sestra se pozvracela vedle mě v posteli a mě se tehdy udělalo špatně a od té doby jsem nemohla do sebe nic dostat. Abych řekla pravdu nesnáším zvracení. Nemůžu ani vidět někoho kdo zvrací.

Ale od svých 14 let se pořád držím na 45 kg. Ale já jím 6× denně.Ráno si dám dobrou snídani třeba kávu a makový závin, pak si dám svačinu, protože za hodinu mám zase hlad, pak si dám oběd nejradši mám gyrosy, ale taky si dám ráda nějaké saláty. Pak zase svačinu, pak si dám večeři a pak ještě jednu, protože mám ještě v 9 hodin večer hlad. Já jím normálně, ale bohužel tělo mě nechce pustit přes tu hranici 45 kg.

Dříve jsem chodila i cvičit zvedala jsem jen 5 kg jen tak, abych se hýbala a váha mi narostla na 48 byla jsem spokojená. Jenže když třeba dostanu chřipku nebo něco tak nemám chuť na jídlo a mě jdou kila dolů a pak se zase strašně těžko nabírá. Teď mě to strašně štve, že se nemůžu dostat přes tu hranici 45 kg. Chtěla bych přibrat aspoň na těch 48. Musím začít zase pomalu cvičit. Stačí se jen hýbat. Jen aby mi narostla svalová hmota. Nejvíc je to na prd v obchodech, kde mám problém sehnat nějaké oblečení. Někdy mám číslo 34 kalhot a někdy 36.

 

Léčba

Co mi pomohlo

Anorexie a závislost na alkoholu - M.Mona (28.07.12)

Příznaky

 

Anorexie je ta nejodpornější nemoc, která mě potkala. Nikdy s ničím podobným nezačínejte, než se rozhodnete sundat nějaké to kilo, raději se poraďte. Nebo skončíte jako já. Ve 27 letech ji trpím 14 let, vím o ní, ale zvykla jsem si s ní žít. Vadí mi a dost, ale nejsem silná na to s ní bojovat. Pokud někdo z Vás chce žít s obtěžujícími bolestmi všeho (ani nebudu vyjmenovávat čeho všeho – mám pocit, že všeho, s tím, že se ráno probudíte a nemůžete chodit, s tím, že jste žena bez menzes a hlavně s tím, že se Vám na sobě nic nelíbí a že trpíte úzkostí a depresemi a chce to všechno skončit, ale nemůžete), tak se raději na to vykašlete.

Jsem ještě závislá na alkoholu. Ob 2 dny piji, vypiji láhev sama. Vykouřím krabičku cigaret a jídlo? Jíst nepotřebuji. Těším se na tu láhev vínka a jsem šťastná. Je mi ze sebe na nic, vážně!

 

Léčba

Co mi pomohlo
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář